زیتون درجه یک طارم حاوی مواد سمی

زیتون درجه یک طارم میوه های کوچک و بیضی شکل با سنگ سخت و غیر خوراکی است که به طور سنتی در سراسر دریای مدیترانه و همچنین در کالیفرنیا کشت می شود. آنها بسته به زمان چیده شدن در سایه های سبز و مشکی متفاوت هستند سبز نارس و سیاه و کاملا رسیده است.

پس از چیدن، زیتون ها را یا فشار می دهند و به روغن تبدیل می کنند، یا آنها را پخته و سپس ترشی می کنند در غیر این صورت طعم بسیار تلخی دارند. آنها را می توان به طور کامل مصرف کرد (با برداشتن سنگ یا هسته) یا می توان از آنها در پخت و پز استفاده کرد.

زیتون ها از نظر طعم و اندازه بسته به نوع، منطقه و ماریناد یا چاشنی آنها متفاوت است. ممکن است زیتون هایی با برچسب کشور پیدا کنید مانند اسپانیایی یا یونانی یا ممکن است با نام گونه خاص آنها مانند کالاماتا آشنا باشید.

طیف کاملی از راهنماهای فواید سلامتی ما را کشف کنید یا مجموعه ای از دستور العمل های زیتون مانند اسپاگتی با لیمو و زیتون را امتحان کنید یا درباره فواید روغن زیتون برای سلامتی بیشتر بخوانید.

زیتون

مشخصات تغذیه ای زیتون
یک قاشق غذاخوری (8 گرم) زیتون (در آب نمک) به شما کمک می کند:

9 کیلو کالری / 35 کیلوژول
0.1 گرم پروتئین
0.9 گرم چربی
0.3 گرم فیبر
8 میلی گرم پتاسیم
5 میلی گرم کلسیم
زیتون‌ها معمولاً دارای نمک بالایی هستند، زیرا در آب نمک یا آب نمک بسته‌بندی می‌شوند و حاوی حدود 0.6 گرم نمک در هر پنج زیتون است. NHS بیش از 6 گرم نمک برای بزرگسالان و بین 2 تا 5 گرم در روز برای کودکان بسته به سن آنها توصیه می کند.

یونانیان باستان پادشاهان و ورزشکاران خود را با روغن زیتون مسح می کردند. آنها همچنین روغن را روی بدن و موهای خود می مالیدند تا از روش های نظافت و بهداشت خوب استفاده کنند.
زیتون را در رژیم غذایی خود قرار دهید و به زودی از مزایای زیر بهره مند خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *