شخصی با بطری پت در تبریز توانست تجارت بین المللی در روستای دورافتاده راه اندازی کند

بطری پت در تبریز بطری است که از پلاستیک با چگالی بالا یا کم چگالی ساخته شده است بطری های پلاستیکی معمولا برای نگهداری مایعاتی مانند آب، نوشابه، روغن موتور، روغن پخت و پز، دارو، شامپو، شیر و جوهر استفاده می شود.

اندازه آن از بطری های بسیار کوچک تا کربوه های بزرگ متغیر است. ظروف قالب‌گیری شده توسط مصرف‌کننده اغلب دارای دسته‌های یکپارچه هستند یا به گونه‌ای شکل می‌گیرند که گرفتن آن را تسهیل کند.

پلاستیک در قرن نوزدهم اختراع شد و در اصل برای جایگزینی مواد معمولی مانند عاج، لاستیک و شلاک استفاده شد.

بطری های پلاستیکی برای اولین بار در سال 1947 مورد استفاده تجاری قرار گرفتند اما تا اوایل دهه 1950 که پلی اتیلن با چگالی بالا معرفی شد، نسبتاً گران باقی ماندند.

بطری

آنها به سرعت در بین تولید کنندگان و مشتریان محبوب شدند زیرا در مقایسه با بطری های شیشه ای، بطری های پلاستیکی سبک تر، ارزان تر و حمل و نقل آسان تر هستند.

با این حال، بزرگترین مزیت بطری های پلاستیکی نسبت به همتایان شیشه ای خود، مقاومت برتر آنها در برابر شکستن، هم در تولید و هم در حمل و نقل است.

HDPE پرمصرف ترین رزین برای بطری های پلاستیکی است این ماده مقرون به صرفه است، در برابر ضربه مقاوم است و مانع رطوبت خوبی می شود.

HDPE با طیف وسیعی از محصولات از جمله اسیدها و مواد سوزاننده سازگار است اما با حلال ها سازگار نیست.

این در درجه غذایی مورد تایید FDA عرضه می شود HDPE به طور طبیعی شفاف و انعطاف پذیر است افزودن رنگ HDPE را مات می کند، اما براق نیست.

HDPE به دکوراسیون صفحه ابریشمی کمک می کند در حالی که HDPE محافظت خوبی در دماهای زیر انجماد ارائه می دهد، نمی توان آن را با محصولات پر شده با دمای بالای 190 درجه فارنهایت (88 درجه سانتی گراد) یا محصولاتی که نیاز به مهر و موم هرمتیک (خلاء) دارند استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *