لباسشویی دوو 7 کیلویی گیربکسی

لباسشویی دوو 7 کیلویی گیربکسی که از جدیدترین ماشین های لباسشویی و پیشرفته ترین انواع آن ها می باشد و طرفداران بسیار زیادی دارد.

لباسشویی دوو ۷ کیلویی گیربکسی که در تولید آن به جای تسمه از یک نوع موتور استفاده شده است.امروزه خرید یک ماشین لباسشویی با کیفیت از ضروریات زندگی ماشینی می باشد.

شرکت دوو یکی از برندهای بسیار باکیفیت که محصولات بسیار متنوعی با توجه به نیازهای مشتری تولید کرده است. ماشین های لباسشویی جدید دارای برنامه های شست و شوی مختلف شامل: پارچه کتان، پارچه نخی و ملحفه و پرده و لباس کودک و غیره می باشد. این ماشین های لباسشویی دارای رنگ بندی متنوعی از جمله سفید و نقره ای و غیره می باشند و دارای ورودی آب سرد و گرم به صورت مجزا که موجب کاهش انرژی مصرفی این ماشین می شود و با توجه به کیفیت بسیار بالای این ماشین ها قیمت های مقرون به صرفه نیز دند. در زمان های قدیم خانم ها زمان بسیار زیادی را صرف شستن لباس می کردند، به همین دلیل انسان ها به دنبال درست کردن وسیله‌ای بودن تا کار شست و شوی لباس سریعتر و راحت تر انجام شود و در سال های متوالی و پیشرفت هایی که در این زمینه اتفاق افتاد، تا به ماشین لباسشویی هایی که امروزه استفاده می شود، دست پیدا کرند. که با حداقل زمان و حداکثر سرعت و آرامش و آسایش بسیار زیاد لباس ها شسته شده و پاکیزه می شود. در زمان های قدیم شستن لباس کاری بسیار پر زحمت و خسته کننده بود که افراد برای شستن لباس مسافت بسیاری طی می‌کند تا به آب جاری می رسیدند و لباس ها را کامل درون آب خیس کرده و بعد از بین بردن لکه و کثیفی با استفاده از ماسه، لباس را روی تخته سنگ بزرگ پهن می‌کردند و با چوب روی آب می زدند تا خوب تمیز شود و در آخر لباس ها را درون آب رودخانه آب کشی می کردند بعد از گذشت سالیان مواد شوینده که افراد استفاده می کنند، پیشرفت زیادی کرد که شامل : خاکستر درخت سدر و یا جوش شیرین و غیره بود تا به صورت شوینده های امروزی درآمد.

لباسشویی دوو 7 کیلویی گیربکسی

لباسشویی دوو

لباسشویی دوو لباسشویی دوو بسیار پیشرفته و با استفاده از تکنولوژی حرفه ای تولید و ساخته می شوند و در انواع و طرح های مختلف که دارای شستشو های متفاوتی با توجه به کارایی آن دارد.

اولین ماشین لباسشویی که اختراع شد بدین صورت کار می کرد که ابتدا از یک لوله آب داغ وارد یک مخزن بزرگ می شد این دستگاه دارای اهرم و غلتک های بزرگ بود، که با چرخاندن اهرم لباس‌های شسته و بعد از عبور بین غلتک آبکشی می شود و درون مخزن بزرگ از لوله ای که در زیر آن قرار داشت، با باز شدن شیر خارج می‌شد. این دستگاه مخزنی از جنس فولاد داشت که درون آن زغال می ریختند و آب داغ می کرند، که این ماشین ها کاملا به صورت دستی کار می کردند. بعد از این ماشین لباسشویی های تولید شد که قسمت چرخش با اهرم الکتریکی بود، وسایر قسمت ها هنوز هم به صورت دستی کار می کرد. بعد از آن ماشین ها پیشرفت بیشتری کرده و ماشین هایی اختراع شد که به صورت استوانه‌ای بود و لباس درون استوانه که در یک زمان هم لباس ها را می شست و هم آب می کشید و آب اضافی را از آن خارج می کرد. امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری در خانه می باشد. در زمان‌های قدیم ماشین های لباسشویی ارزان و در نتیجه کیفیت پایین‌تری نیز داشتند و نیاز به تعمیرات بسیار زیادی پیدا می کردند و عمر زیادی هم نداشتند ولی در حال حاضر ماشین های لباسشویی بسیار پیشرفته و با عمر بسیار طولانی تولید می‌شود که نیاز به تعمیرات زیادی هم ندارند، به مرور زمان ماشین های لباسشویی اولیه تبدیل به ماشین های با ترموستات و سوئیچ های فشار وغیره شدند، که کلیه کارهای ماشین لباسشویی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. این ماشین ها به سرعت در بین خانواده‌ها رواج پیدا کرده و امروزه جایگاه بسیار ویژه ای در بین لوازم منزل دارند. ماشین های لباسشویی در ابتدا مخزن ها به وسیله یک تسمه و قطعاتی که به آن وصل بود به چرخش در می آورد ولی امروزه ماشین های لباسشویی از سیستم دیگری که معروف به گیربکسی می باشند که بدون تسمه کار می کنند، استفاده می شود. ماشین لباسشویی های پیشرفته امروزی سنسورهای مختلف: اندازه گیری دما و سطح آب و میزان سرعت چرخش و سنجش وزن و با عملکرد های متفاوت در مقابل رنگ و جنس لباس ها و حتی در مصرف آب و انرژی نیز صرفه‌جویی بسیار زیادی نسبت به ماشین های لباسشویی در زمان قدیم دارند. امروزه با توجه به میزان انرژی که ماشین های مختلف مصرف می‌کنند و تجهیزاتی که در آنها استفاده شده، انتخاب و خریداری می‌شوند. ماشین های لباسشویی بسیار پیشرفت کرده به صورتی که با تنظیم برنامه می توان آن را از راه دور کنترل کرد و در زمان مشخصی آن را روشن و خاموش کرد و از شوینده هایی که به صورت جامد و یا مایع استفاده می شود و هرکدام مخصوص لباس ویژه می باشد. در ماشین های بسیار پیشرفته به جای استفاده از پودر از یون های مثبت و منفی برای شست و شو استفاده می شود و دیگر نیاز به استفاده از شوینده های مختلف نمی باشد.

لباسشویی 7 کیلویی گیربکسی

لباسشویی 7 کیلویی گیربکسی لباسشویی ۷ کیلویی گیربکسی که بدون تسمه کار می کند و از جمله جدیدترین ماشین لباسشویی هایی می باشد که امروزه تولید می شود، که به آن گیربکس دار یا دایرکت درایو هم می گویند.

در این ماشین های لباسشویی روی مخزن موتورهای پنکه سقفی نصب می شوند و موتور دایرکت درایو، مستقیم مخزن را می چرخاند که موجب کاهش و لرزش و افزایش عمر ماشین می شود و همچنین موجب کاهش مصرف انرژی و افزایش حجم مخزن لباس می شود، که در این صورت می توان لباس های بزرگتر مانند : پتو و ملحفه و غیره را به راحتی در ماشین شست. در ماشین های دارای تسمه، لرزش و صدا بسیار قوی در اثر پارگی تسمه ممکن است، اتفاق می‌افتد، ولی در ماشین های بدون تسمه خرابی خیلی کم اتفاق می‌افتد و خیلی راحت می توان آن را تعمیر کرد ولی هزینه بیشتری نسبت به ماشین های لباسشویی دارای تسمه است. علاوه بر این مزایای دیگر ماشین های گیربکس دار که شامل: کاهش لرزش در اثر چرخش مخزن دایرکت درایو که بدون استفاده از قطعات مکانیکی می باشد و بدلیل حذف قطعات و اتصالات موجب کاهش انرژی نیز می شود و بخشی از انرژی به دلیل وجود اصطکاک بین موتور و تسمه از بین میرفت. قدرت موتور ماشین لباسشویی گیربکسی نسبت به تسمه دار بسیار بالاتر بوده، بنابراین کارکرد بهتری نیز نسبت به آن ها دارد و همچنین موجب سرعت بیشتر ماشین می‌شود و در این ماشین‌ها سنسور های بسیار پیشرفته به کار رفته است و دارای برنامه های متعدد برای شست و شو می باشند و به علت وجود حسگرهای زیاد دقت بیشتری در تمیزی البسه دارد و همچنین در مصرف آب صرفه جویی می کند، علاوه بر آن حذف تسمه و قطعات متصل به آن موجب کاهش وزن ماشین لباسشویی نیز شده است. البته با توجه به عملکردی که این ماشین لباسشویی گیربکسی دارد، نصب و تعمیر آنها باید توسط افراد متخصص و ماهر در این زمینه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *